І Обласний науково-освітній семінар для школярів “Молодь проти зміни клімату: Допомогти планеті може кожний!”

24 жовтня 2019 року в Одеському державному екологічному університеті відбувся І Обласний науково-освітній семінар для школярів на тему: «Молодь проти зміни клімату: Допомогти планеті може кожний!», організатором якого є кафедра агрометеорології та агроекології. На початку заходу з привітальним словом виступив ректор Одеського державного екологічного університету Степаненко Сергій Миколайович.

В семінарі прийняли участь учні 11 класів разом зі своїми наставниками з:

– Великодальницького НВК «Школа-гімназія» Біляївського району Одеської області;

– Новоселівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області;

– Одеської ЗОШ І-ІІІ ступенів №106.

Захід в області екологічної освіти був спрямований на те, щоб учні розуміли наслідки зміни клімату, як і чому вона відбувається, і що можна зробити для її припинення; підвищити обізнаність, навчати і мотивувати молодих людей стати активними поборниками змін в своєму суспільстві; надихнути ще більше молодих людей на участь в заходах з охорони клімату.

За допомогою спікерів було розглянуто причини, що впливають на зміну клімату, визначено роль людини в контексті цієї проблеми.

Як може вплинути збільшення СО2 на рослинний покрив та як зміна клімату загрожує продуктивності сільського господарства, а отже, і негативно позначається на глобальній продовольчій безпеці розповів доктор географічних наук, професор, академік АНВШ України, завідувач кафедри агрометеорології та агроекології Польовий Анатолій Миколайович.

Про вплив кліматичних змін на водні ресурси річок Причорномор’я, які негативно позначаються на багатьох секторах, в тому числі на сільському господарстві, енергетиці, рибному промислі, туризмі та охороні здоров’я учням розповіла директор Гідрометеорологічного інституту Одеського державного екологічного університету, доктор географічних наук, доцент кафедри гідрології суші Овчарук Валерія Анатоліївна.

Начальник Гідрометеорологічного Центру Чорного та Азовського морів, кандидат географічних наук, доцент Ситов Віктор Миколайович, який був учасником п’яти експедицій, чотири з яких очолив, на українську станцію «Академік Вернадський», яка знаходиться на острові Галіндез на заході Антарктичного континенту представив гостям семінару дуже цікаву лекцію з фотографіями. Віктор Миколайович розповів про саму станцію, про захопливе життя на стації, які проводяться дослідження, про професіоналізм самих полярників, про тваринний та рослинний світ та ще багато чого цікавого. Також всі учасники семінару одержали подарунковий конверт з печатками з арктичної станції «Академік Вернадський» з різних експедицій і підписом В.М. Ситова.

Магістр кафедри метеорології та кліматології, еко-активістка, учасниця кліматичного руху «Fridays for Future» в Швейцарії та Україні, координатор мирних страйків за кліматичну справедливість в м. Одесса Анна Богушенко поділилась своїм досвідом участі у мирних кліматичних страйках та порадами, які кожен із нас може застосовувати в житті.

Як використати можливість підсилити бали ЗНО, взявши участь у Всеукраїнській олімпіаді професійної орієнтації молоді та вибирати теми щодо МАН учням розповіла завідуюча підготовчим відділенням Одеського державного екологічного університету, кандидат географічних наук, доцент кафедри агрометеорології та агроекології Кирнасівська Наталія Василівна.

Інформацію щодо активностей Університету в роботі з обдарованими учнями і як долучитися до екологічних акцій та проектів, які проводяться в нашому університеті було надано завідуючою сектором профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю Докус Ангеліною Олександрівною.

Наприкінці семінару всім школярам були надані буклети з інформацією про університет та кафедру, а їх наставникам були вручені сертифікати учасника семінару. Після чого була проведена екскурсія університетом та в спортивний комплекс. Дякуємо всім хто приєднався до участі у І Обласному науково-освітньому семінарі: «Молодь проти зміни клімату: Допомогти планеті може кожний!». Також дякуємо магістрам кафедри агрометеорології та агроекології Ніколаєвій А.М., Шуляк К.А., Бугор Г.М., Вінницькій О.С. за активну участь у профорієнтаційних заходах.

Молоді люди по всьому світу борються зі зміною клімату, створюючи своє майбутнє. І зараз настав дуже вдалий час для таких прикладів. Робота молоді і на благо молоді є важливим компонентом підвищення політичного прагнення прийти до нової, універсальної угоди зі зміни клімату. Діти і молодь всього світу повинні мати можливість впливати на своє майбутнє не тільки через очікувані наслідки в майбутньому, а й тому що їх креативність, вміння формулювати питання і давати відповіді, а також їх відверта рішучість можуть зіграти важливу роль в запобіганні гірших наслідків зміни клімату, які в даний час, здається, вислизають з уваги існуючого покоління лідерів держав, міст, корпорацій і дорослих громадян. Кожна людина повинна внести свою лепту в глобальну боротьбу зі зміною клімату. Ви можете почати зі свого будинку або школи. Будь-яка, навіть найменша дія, спрямована на зменшення Вашого «вуглецевого сліду» призведе до чогось великого.