Всесвітній день грунтів

6 грудня 2021 року кураторами груп ГЗ-20 та ГЗ-21 Даніловою Н.В. та Толмачовою А.В. на базі платформи  zoom був проведений захід, присвячений Міжнародному дню грунтів, який святкується 5 грудня.  World Soil Day. Ґрунт є справжньою живою системою, складається з 6 шарів, званих горизонтами О, А, Е, В, С та Р. Вони діє як фільтр для підземних вод, здійснюють фільтрацію забруднюючих речовин. Відомо, що у жмені землі є більше мікроорганізмів, ніж людей на землі. Грунт складається з 45% мінеральних речовин, 25% води, 25% повітря та 5% органічної речовини, вона є ключовим елементом у циклі обороту вуглецю у природі. Вона допомагає нам у процесах пом’якшення та адаптації клімату, що змінюється.
У 2002 році Міжнародний союз ґрунтових наук прийняв резолюцію, що запропонувала святкувати 5 грудня Всесвітній день ґрунтів як нагадування про важливість ґрунтових ресурсів та ту роль, яку вони відіграють у збереженні екосистем та забезпеченні зростання добробуту людини.
З ініціативи Таїланду та в рамках Глобального ґрунтового партнерства ФАО підтримала офіційне проголошення Всесвітнього дня ґрунтів як глобальну платформу з поширення знань.
У червні 2013 року делегати Конференції ФАО одноголосно виступили на підтримку Всесвітнього дня ґрунтів та звернулися до Генеральної Асамблеї з проханням прийняти відповідну резолюцію на її 68 сесії. У грудні 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 грудня Всесвітнім днем ​​ґрунтів.