Навчальне бюро прогнозів


Навчальне бюро прогнозів  (НБП) було засновано при кафедрі синоптичної та динамічної метеорології в 1934-1935 рр. Практично технічне та методичне оснащення НБП розпочалось в перші післявоєнні роки, коли роботу цього підрозділу очолив к.геогр.н. Олександр Миколайович Раєвський.

Починаючи з 1955 року на посаді завідуючого НБП працювали Андрієнко Л.О., Колеснікова А.П., Журавльова Р.С., Колесніченко Е.І., Нікітенко Л.Г., Сухов О.О., Єшану О.Є., Рубан К.В., Уманська О.В. (з вересня 2015 р. – по цей час).

Основне призначення НБП – проведення чергувань та навчальних практик з синоптичної та авіаційної метеорології.

Навчальне бюро прогнозів оснащене  2 комп’ютерами з автоматизованим місцем синоптика та 1 принтером.

Наприкінці 2014 року для НБП створений ресурс бюро http://ukr-novosti-pogoda/com, де регулярно публікуються «фірмові» прогнози погоди. Крім цього сайт пропонує відвідувачам прогнози погоди від ГМЦ Росії, прогноз метеорологічних величин для м. Одеси та області, супутникові знімки з різних джерел, народний календар погоди та безліч іншої інформації. Контент сайту регулярно оновлюється, поповнюється статтями викладачів та новинами зі світу метеорологічних явищ, які беруться з топових погодних ресурсів. З метою поширення інформації про роботу НБП сайт бюро представлений в соціальних мережах. Окрім того прогноз погоди представлений на стендах університету.

Лабораторія з прийому гідрометеорологічної інформації за даними штучних супутників Землібула організована при кафедрі аерології ОГМІ в 1969 році Олександром Івановичем Шелухіним, який пройшов стажування в Гідрометцентрі СРСР. З 1970 року почався прийом знімків ШСЗ для практики студентів. В 1971 році супутникова лабораторія об’єдналась з радіоапаратною навчального бюро прогнозів погоди кафедри синоптичної метеорології.

Зав. лабораторією у різні періоди були: С. Колніболоцький, В.Гутніков, С. Макоєд, А. Харалдін, Е. Оніщенко, П.Вальдман., Хохлов В.М., Садивник Н.К, Ковтун І.А., Сухов О.О., нині лабораторію очолює Моренець-Кубанська Л.І

Лабораторія оснащена 1 комп’ютером та 3 принтерами та забезпечена автоматизованим робочим місцем синоптика (АРМСин), має безпосередній зв’язок з мережею INTERNET і щодня отримує оперативну гідрометеорологічну інформацію через головний сервер Українського Гідрометцентру та забезпечує НБП оперативним матеріалом для проведення навчальної практики згідно з навчальними планами.

До лабораторії з прийому гідрометеорологічної інформації прикріплений комп’ютерний клас, який обладнаний 5 комп’ютерами  (оснащеними програмою АРМсин), 1 принтером та сканером. Клас має безпосередній зв’язок з мережею INTERNET.

Також за лабораторією з прийому гідрометеорологічної інформації прикріплений синоптичний архів, у якому знаходиться величезна кількість унікального синоптичного матеріалу. Архів постійно поповнюється. Відповідальна за архів – інж. 1 кат.  Герасименко В.Б.


 

Comments are closed